Категорії
Міста, країни, люди

Затоплені руїни Іспанії

Неподалік берегів Іспанії приватна британська компанія «Merlin Burrows» вже деякий час вивчає стародавні руїни незрозумілих споруд. Археологи, яким ці руїни давно відомі, вважають їх останками давньогрецьких або давньоримських будівель, але експерти «Merlin Burrows» впевнені, що вони набагато давніші і відносяться до описаної Платоном Атлантиди.

Затоплені руїни Іспанії
Біла лінія на зображенні – передбачувана стіна гавані Атлантиди з брамою
Затоплені руїни Іспанії
За словами експертів «Merlin Burrows», якщо ці руїни – останки стіни гавані Атлантиди, то товщина цієї стіни становила десь 75 метрів. Стіна була зруйнована водою, як і вся Атлантида
Затоплені руїни Іспанії
Затоплені стародавні руїни біля берегів Іспанії. «Merlin Burrows» заявляє, що руїни в цьому місці унікальні і подібних не знайдено ніде в світі і що вони повністю підходять під опис Атлантиди Платоном

Історики «Merlin Burrows» досліджують знахідку на місці і за допомогою супутникових знімків. Незабаром ними буде випущений документальний фільм «Atlantica», в якому вони спробують довести, що Атлантида знаходилася біля берегів нинішньої Іспанії.

Про гіпотетичний затонулий материк Атлантиду ми знаємо лише з праць грецького філософа Платона, написаних ним ще в 400 році до н.е. Цивілізація, яку у своїй роботі Платон описав як Атлантиду, була дуже потужною морською імперією і десь ще за 9 тисяч років до епохи Платона її поглинула водою.

У центрі цієї Атлантиди знаходилося величезне місто-острів. Щоб дістатися до міста, кораблі пропливали в гавань повз довгу і велику стіну, в якій були ворота з двома великими стовпами, їх називали Геракловими стовпами.

Серед вчених сотні років точаться суперечки, чи існувала взагалі Атлантида, а якщо так, то де вона була. За словами експертів з «Merlin Burrows», руїни біля південних берегів Іспанії можуть бути останками стіни в гавані Атлантиди.

Це місце знаходиться на півночі від міста Кадіс (Андалусія), біля Національного парку Доньяна, який, як вважають історики, колись був величезним внутрішнім морем. На прибережній лінії є як мінімум 15 точок з руїнами якихось будівель, від яких до нашого часу майже нічого не залишилося.

Морський історик Тім Акерс, керівник відділу досліджень «Merlin Burrows», розповідає, що їх дослідження виявили, що ці споруди були побудовані куди більш технічно просунутим народом, ніж стародавні греки або римляни. За його словами, лабораторний аналіз матеріалу, вилученого з іспанських руїн, показав наявність того типу цементу, який греки і римляни не застосовували, а також ознаки давньої високорозвиненої металургії. Під час дослідження зеленувато-синього нальоту, який знайдено на деяких зразках іспанських руїн, виявили дуже давнє поєднання металів.

Затоплені руїни Іспанії
Відскановане компанією «Merlin Burrows» зображення округлої споруди
Затоплені руїни Іспанії
Кам’яний годинник з 24 годинним циферблатом. Цей кам’яний годинник знаходиться на березі неподалік Кадіса, Андалусія. За словами істориків він відноситься до часів Стародавнього Риму або Стародавньої Греції, але за словами «Merlin Burrows» цю споруду створили майстри Атлантиди

«Платон докладно описує патину на будівлях і спорудах міст і храмів, що складають цей комплекс. Ми знайшли чіткі докази і зібрали зразки, які були науково протестовані в лабораторії в Модені (Італія), яка використовується для перевірки давньоримських знахідок. Результати досліджень доводять, що вік цих знахідок куди більш старіший ніж часи Стародавньої Греції і Стародавнього Риму, і що вони також були більш просунутими», – розповідає Тім Акерс.

Затоплені руїни Іспанії
Ворота з двома великими стовпами – Гераклові стовпи
Затоплені руїни Іспанії
Якими могли бути міста Атлантиди (реконструкція).

Залишити відповідь