Заварні сирні паски

Паска сирна добова,
Паска цукатна,
Паска ванільна,
Паска лимонна,
Паска горіхово-родзинкова.

Правила приготування заварної сирної паски. Для приготування заварної сирної паски всі компоненти слід змішувати за зазначеною схемою. У кожному конкретному рецепті вказано, які продукти підлягають змішуванню.

Іноді частину продуктів – цукор, масло вершкове, прянощі і навіть певну частину м’якого сиру вводять додатково в майже готову паску на пізній стадії.

Отриману суміш поставити в каструлі на слабкий вогонь і, безперервно помішуючи, варити протягом 1 години.

Потім до маси додати зазначені в рецепті продукти, знову розмішати, остудити (іноді паску сирну ставлять на лід). Загорнути в чисту полотняну серветку, найкраще менш щільну, і покласти під прес між двома дерев’яними дощечками або в спеціальну дерев’яну форму-ящик і витримати так від 12 годин до 2 діб.

Паска сирна добова
Складові для паски добової:
– 1 кг м’якого сиру,
– 200 г масла вершкового,
– 300 г сметани,
– 2 яйця,
– 1 – 1,25 склянки цукру,
– 0,25 ч. ложки ваніліну.

Приготування паски добової. Сир, масло, сметану і яйця розтерти в зазначеній послідовності, не перестаючи помішувати, зварити. У підготовлену масу ввести інші компоненти, остудити і помістити під прес на 1 добу.

Паска цукатна
Складові для паски цукатної:
– 800 г м’якого сиру,
– 125 г масла вершкового,
– 1 склянка сметани,
– 5 жовтків,
– 0,75 – 1 склянка цукру,
– 0,5 склянки цукатів,
– 0,25 ч. ложки ваніліну.

Приготування паски цукатної. Сир, масло, сметану, жовтки розтерти і підігріти, помішуючи. Зняти з вогню як тільки закипить, поставити на лід, продовжуючи розмішувати, поки не охолоне. Додати решту продуктів, помістити під прес на 2 доби.

Паска ванільна
Складові для паски ванільної:
– 800 г м’якого сиру,
– 100 г сметани,
– 100 г масла вершкового,
– 1 яйце,
– 200 г цукру,
– 0,25 г ванілі.

Приготування паски ванільної. Сир, сметану, масло, яйця, цукор з’єднати, підігріти, помішуючи до тих пір, поки не з’являться бульбашки. Додати ваніль, помістити під прес на 15 годин.

Паска лимонна
Складові для паски лимонної:
– 1.4 кг м’якого сиру,
– 100 г масла вершкового,
– 3 яйця,
– 200 г цукру,
– 1,5 склянки вершків,
– цедра з 2-3 лимонів.

Приготування паски лимонної. Сир м’який домашній віджати протягом 6 годин під пресом, потім розтерти з іншими компонентами, поставити на 1 годину на дуже слабкий вогонь, не перестаючи помішувати і не даючи закипіти. Остудити на льоду, покласти під прес на 16-20 годин.

Паска горіхово-родзинкова
Складові для паски горіхово-родзинкової:
– 600 г м’якого сиру,
– 200 г масла вершкового,
– 400 г сметани,
– 4 яйця,
– 2 склянки цукру,
– 0,5 склянки мигдалю,
– 1 склянка родзинок,
– 6 ч. ложок цедри,
– 0,25 ч. ложки ваніліну.

Приготування паски горіхово-родзинкової. Послідовно розтерти всі продукти від сиру до цукру, додати ошпарений окропом і очищений мигдаль та родзинки (те й інше подрібнити), поставити на дуже слабкий вогонь, прикритий розсікачем полум’я, на 1 годину. Не дати закипіти. Потім переставити на лід в холодильник, додавши перед цим прянощі, остудити і помістити під прес на 20 годин.

Залишити відповідь