Категорії
Різне

Здатність ворон до навчання

Недавні дослідження показали, що птахи сімейства Воронові (Corvidae) володіють складними когнітивними навичками.

Використовуючи серію тестів, вчені перевіряли розумові здібності восьми вирощених в неволі воронів віком чотирьох, восьми, дванадцяти та шістнадцяти місяців. Науковці досліджували просторову пам’ять воронів, розуміння постійності об’єкта і того факту, що об’єкт, навіть якщо він знаходиться поза полем зору, існує, розуміння співвідношення між числами та їх додаванням, а також здатність спілкуватися і вчитися у людини-експериментатора.

Фахівці з’ясували, що когнітивні здібності воронів майже не змінюються з 4-х до 16-місячного віку. Це дозволяє припустити, що досить висока швидкість розумового розвитку цих птахів майже зупиняється у віці 4-х місяців.

Хоча успішність серед окремих особин варіювалась. Загалом птахи найкраще справлялися із завданнями на додавання і розуміння відносності чисел. Найгірше цим пернатим вдаються тести на просторову пам’ять. За винятком просторової пам’яті, результати воронів були дуже схожі на показники 106 шимпанзе і 32 орангутанів, які виконували аналогічні завдання.

Отримані дані свідчать, що птахи як і людиноподібні мавпи наділені складними пізнавальними навичками. Дослідники припускають, що ворони розвинули ці навички у відповідь на умови середовища існування, що постійно змінюються, де виживання і відтворення цілком залежить від успіху співпраці з іншими видами.