Категорії
Культивовані Природа Рослини

Зеленоколірні тюльпани

Зеленоколірні тюльпани (Viridiflora Tulips), які тепер виділені в окремий клас, – тюльпани, середина пелюсток яких протягом всього цвітіння квітки зберігає зелений колір, а край пелюсток, залежно від сорту, в кольоровому контрасті буває білого, рожевого, червоного, жовтого та інших кольорів.

Висота тюльпанів цього класу може варіюватися від середньої до високої. Листя невелике, вузьке. Бокал квітки – 5-7 см заввишки, пелюстки потовщені. Зеленоколірні тюльпани починають квітнути з середини травня і на сьогодні вважаються дуже модними. Використовують їх в основному для оформлення садів і парків, а також вирощують для зрізання.

До окремого класу зеленоколірні тюльпани були відділені вченими лише в 1981 році, хоча перша інформація про них датується самим початком двадцятого століття. Тоді представники подібних сортів тюльпанів зустрічалися досить рідко. На сьогоднішній день їхня частка визначається вже двома відсотками від загальносвітового асортименту. Завдяки своїй зовнішності ці ефектні квіти стали завсідниками паркових клумб і садових галявин.

У більшості тюльпанів класу Viridiflora пелюстки злегка закручені на зовнішніх кінцях, що надає їм безумовно стильного вигляду. Але особливої ​​уваги квітникарів заслуговує їхнє екстравагантне забарвлення: широкі штрихи соковитого зеленого кольору на теракотовому, жовтому, червоному або пастельно-рожевому тлі. Можливо, через цю особливість сорту класу зеленоколірні тюльпани визнані любителями одними з найбільш модних і широко затребуваних.

Зеленоквіткові тюльпани відносять до групи пізньоквіткових видів – розкривають свої оригінальні бутони вони лише в останні дні весни, а точніше на 2-3 тижні травня, але довге очікування виправдовує себе – екзотичні тюльпани з незабутнім забарвленням незвичайних пелюсток і незвично вузьким листям прикрасять будь-який квітник.

Зеленоколірні тюльпани
Humming Bird відносять до сортів зеленоквіткових тюльпанів. Рослина висотою до 45 см, квітконіжка середньої міцності. Квітне тюльпан Humming Bird на початку травня, пелюстки витягнуті, канаркові, з широким яскраво-зеленим штрихуванням. Форма бутона подовжена, висотою – 8-10 см. Тривалість цвітіння – 8-10 днів. Тюльпан Humming Bird володіє середньою швидкістю росту, відмінно росте на добре освітленому місці і при незначному затіненні, кращими вважаються легкі піщані або суглинні ґрунти з нейтральною реакцією (pH 6,5-7,5), неприпустимий застій ґрунтових і паводкових вод. За місяць до посадки тюльпанів в ґрунт на глибину 35-40 см закладають добре перепрілий гній або компост з розрахунку 10-15 кг/ метр квадратний. В місцях, де можливе промерзання ґрунту, бажане мульчування торфом.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Esperanto – зеленоколірні тюльпани, висотою до 45 см, пелюстки гофровані, загострені. Зелений при основі бутона колір пелюстки поступово переходить в ніжно-рожеве або насичено-коралове забарвлення, цвітіння супроводжується ніжним пахучим ароматом. Листя широке, прикореневе світло-зеленого відтінку з широкою білою облямівкою по краях, що надає кущу декоративний вигляд протягом усього вегетаційного періоду. Термін цвітіння – 10-12 днів. Період цвітіння – травень. Висота бутона – 8-10 см.
Зеленоколірні тюльпани
Багаторічна цибулинна квітка China Town – зеленоколірні тюльпани пізнього строку цвітіння. Квітка зелено-біло-рожева з білим верхнім краєм. Пелюстки (листочки оцвітини) довгі і широкі, із закругленими кінчиками, злегка відгинаються назовні і утворюють своєрідний келих (висота до 5 сантиметрів). Квіти тюльпанів China Town розкриваються в кінці весни (друга половина травня, тривалість цвітіння – 6-12 днів), виділяють солодкуватий аромат. Листя сіро-зелені, лінійні або широко яйцеподібні. Висота квітконіжки тюльпана – 30 см.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Violet Bird – зеленоколірні тюльпани з темно-фіолетовою шикарною квіткою, при відцвітанні – світло-рожева з незмінною широкою зеленою спинкою. Квітконіжка заввишки 30-60 см. Тюльпани Violet Bird розпускаються з кінця квітня.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Red Springgreen – червоно-зелений сорт зеленоколірних тюльпанів, квітконіжка рослин до 50 см заввишки, квітка бокало-чашоподібна, висотою до 8 см. Розпускається з середини квітня.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Flaming Springgreen – модний сорт зеленоколірних тюльпанів. На біло-зелених пелюстках квітки, немов язики полум’я, «звиваються» червоні смуги. Квітка чашоподібна, висотою 6-10 см, квітконіжка – 45-55 см.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Virichick – зеленоколірні тюльпани, рослина висотою 25 см, квітка у формі лілії, рожево-зеленого кольору, висотою 6-8 см. Краса тюльпанів Virichick посилюється в групових посадках, гарні у рокарії.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Spring Green – біло-зелений сорт зеленоколірних тюльпанів. Квітконіжка рослин заввишки 50-60 см. Квітка бокало-чашоподібна, висотою до 8 см; розпускається з середини квітня.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Hollywood – вишуканий сорт зеленоколірних тюльпанів, квітконіжка заввишки до 30 см. Квітка лілієподібна, висотою 4-6 см; розпускається в травні.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Doll’s Minuet – розкішний сорт зеленоколірних тюльпанів з ніжно-рожево-зеленими пелюстками, висотою 7 см. Квітконіжка – заввишки 60 см.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Christmas Exotic – дуже гарний сорт зеленоколірних тюльпанів, з міцною квітконіжкою висотою 40-60 см. Квітка келихоподібна, висотою 8-9 см. Цвіте в квітні-травні.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан China Town – ніжний рожево-зелений сорт зеленоколірних тюльпанів, висота квітконіжки – до 40 см. Квітка чашоподібна, висотою до 10 см. Листя з білою облямівкою.
Зеленоколірні тюльпани
Hollywood Star – зеленоколірний тюльпан з невисоким міцним стеблом і келихом химерної форми середніх розмірів. Висота квітконіжки – 25-30 см, висота бутона квітки – до 6-8 см, період цвітіння – квітень-травень, колір квітки – насичений червоний і зелений. В період розпускання бутона в колірній гамі зовнішніх пелюсток переважає зелений відтінок, потім пелюстка набуває насиченого червоного забарвлення, а зелений залишається тільки на спинках пелюсток. Екзотичного виду додають вкраплення білого та жовтого по хвилястим краям квітки.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Formosa – ефектні квіти класу зеленоколірних тюльпанів, виведені в 1926 році Polman Mooy, характерним є комбінація блідо-жовтого, жовто-зеленого, світло-зеленого і зеленого кольорів. Пелюстки незвично закручені. Зовнішня сторона кожної пелюстки по центру прикрашена зеленою смугою. Бокал квітки чашоподібної форми. Період цвітіння – зазвичай в кінці весни, протягом 2-3 тижнів. Тюльпан Formosa ідеально підходить для масової посадки, утворення бордюрів, посадки в контейнери і для зрізання. Прекрасно виглядає в альпінаріях та інших кам’янистих гірках. Висота рослини – 15-30 см.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Golden Artist – яскравий тюльпан з частково зеленуватою оцвітиною. В одній квітці зібрана унікальна комбінація кольорів: рожевий і рожево – лососевий зовні, з оранжево-рожевим і зеленим – зсередини. Із зовнішнього боку пелюстка теж має поздовжні відмітини зеленого кольору. Привабливі пелюстки даного тюльпана незвично закручені. Самі квітки немахрові, бокалоподібної форми. Як і у інших представників зеленоквіткових тюльпанів, квітки тюльпанів Artist великі (розмір бокала – 6-9 см у висоту).
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан Creen Wave належить до попугаячого класу тюльпанів, бутон яскраво рожевого відтінку з широким світло-зеленим прожилком уздовж пелюстки. Край пелюсток голчасто гофрований. Висота бокала квітки – 6-8 см, діаметр квітки – 10-12 см. Тривалість цвітіння одного бутона – 10-14 днів, супроводжується ніжним екзотичним ароматом. Висота квітконіжки – 30-50 см. Цвітіння в квітень-травень.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпани Green Lake («Зелене озеро») – махрові пізні тюльпани. Квітка – гармонія теплих і холодних кольорів (рожевого, білого і зеленого), зовні нагадує півонію, має 18-20 пелюсток, ароматна, до 8-10 см в діаметрі. Квітконіжка міцна, не перевищує 45-60 см, але у пік цвітіння квітка Green Lake досить важка, тому іноді потребує опори. Цвітіння триває до 3-х тижнів. Період цвітіння – кінець весни. Цей тюльпан вимагає добре освітленого місця із захистом від сильних вітрів, може рости в півтіні. Для більшого ефекту краще висаджувати групами під деревами, в міксбордерах або бордюрах.
Зеленоколірні тюльпани
Тюльпан White valley – ранні махрові тюльпани. Період цвітіння – квітень-травень. Витонченої краси квітка, колір якої об’єднує в собі ніжно білі пелюстки всередині, які з часом трансформуються в молочний з жовто-зеленими вкрапленнями зовні. Дуже оригінальне поєднання, яке не залишить байдужим жодного любителя квітів. Висота бутона – 6-8 см, при розпуску діаметр досягає 8-10 см. Висота рослини до 50 см. Підходить для вигонки, клумб, а також для вирощування в горщику або контейнері.

Залишити відповідь