Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Зелений борщ (2 рецепти)

Борщ зелений літній,
Борщ зелений з щавлю.

Борщ зелений літній. Зварити м’ясний бульйон. Шпинат або кропиву перебрати, добре промити, зварити в киплячій воді до м’якості, відкинути і протерти крізь сито. Щавель перебрати і промити, великі листочки розрізати.

Коріння і цибулю нарізати дрібними кубиками і злегка підсмажити на маслі, посипавши в кінці смаження борошном.

Потім покласти в каструлю протертий шпинат, обсмажене коріння, перемішати, розвести гарячим м’ясним бульйоном, додати лавровий лист, перець і варити 15-20 хвилин.

За 5-10 хвилин до закінчення варіння покласти в каструлю листя щавлю і сіль. До борщу рекомендується подавати сметану і зварене круто яйце.

На 500 г м’яса – 500 г шпинату (або кропиви), 200 г щавлю, по 1 шт. коріння, 1 головка цибулі, 1 ст. ложка борошна, 2 ст. ложки рослинної олії.

Зелений борщ (2 рецепти)
Борщ зелений з щавлю

Борщ зелений з щавлю. Зварити м’ясний бульйон. Коріння і цибулю очистити, нарізати дрібними кубиками, покласти в супову каструлю і злегка підсмажити на маслі або жирі, знятому з бульйону. Потім додати борошно і знову злегка підсмажити.

Щавель перебрати, промити, скласти в іншу каструлю, підлити трохи води, закрити кришкою і на 10 хвилин поставити тушкувати. Після цього щавель пропустити через м’ясорубку або протерти крізь сито, змішати з підсмаженим корінням, залити м’ясним бульйоном, додати сіль, розмішати і варити 15-20 хвилин.

Перед подачею на стіл в тарілку з супом покласти сметану, зварене в мішечок яйце, кріп або зелень петрушки.
Суп можна подати з м’ясом; в цьому випадку слід в тарілки покласти по половині яйця, звареного круто.

На 500 г м’яса – 400 г щавлю, 200 г коріння і цибулі, по 2 ст. ложки рослинної олії і борошна.

Залишити відповідь