Землетрус 27 лютого в Румунії

Землетрус 27 лютого в Румунії
Шкала магнітуд Ріхтера характеризує величину енергії, що виділяється під час сейсмологічної активності. Для її визначення використовується логарифмічний масштаб, де кожне значення вказує на поштовх в десять разів більше попереднього.

27 лютого 2021-го о 23:30 в Румунії стався землетрус магнітудою 4 бали за шкалою Ріхтера. Епіцентр його знаходився в 340 км від Одеси.

За словами сейсмологів Румунії, сейсмоактивна зона Вранча на даний момент заблокована. Очікують на ще один землетрус силою 5,6 – 5,8 бали, про що повідомляє Telegram-канал «Одеса INFO».

Сейсмологи щодня фіксують 2-3 малих землетруси в активній зоні Вранча. Ймовірність, що сила поштовхів може зрости і дійде до України, дуже висока.

Нагадаймо, що землетрус магнітудою 5,1 бали, що стався в ніч на 31 січня в Румунії, зачепив Україну. Зафіксували землетрус в повіті Вранча в 3:26 за київським часом. Епіцентр знаходився на глибині 120 км.

Особливо відчувався січневий землетрус в багатоповерхівках Одеси. Деякі одесити запевняли, що вночі 31 січня відчули, що їхні квартири тряслися. Інші ж говорили про настільки слабкі відлуння, що будинки могли трястися від проїжджаючих поруч фур.

Джерело