Зірочки жовті

Зірочки жовті
Рослина Зірочки жовті

Хімічний склад зірочок жовтих,
Дія зірочок жовтих,
Способи застосування зірочок жовтих.

Зірочки жовті (Gagea lutea (L.) Ker-Gawl.) – багаторічна трав’яниста рослина родини Lillaceae (лілійні). Народні назви: цибулька гусяча, часник жовтий, жовтий пролісок, гадюча цибуля.

Зірочки жовті
Зірочки жовті, склад рослини

Зірочки жовті – рослина висотою 8-15 см з маленькою цибулиною.

Листя прикореневі – широколінійні, серединні стеблові – ланцетні, а на верхівці стебла – загострені.

Квітки дрібні, жовті, зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Оцвітина проста, вінцеподібна, її листочки зовні зеленувато-жовті, всередині блискучі, жовті. Цвіте рослина в квітні – травні.

Плід зірочок жовтих – коробочка.

Зірочки жовті зростають на перегнійних ґрунтах, по чагарниках, серед лісів, в садах і по схилах гір і ярів. Поширені майже повсюдно.

Для лікування використовують цибулини зірочок жовтих. Заготовляють їх восени або ранньою весною до початку цвітіння рослини, вириваючи їх із стеблом, очищають від землі і трави, сушать в тіні на свіжому повітрі.

Хімічний склад зірочок жовтих. Всі частини рослини містять часникові ефірні масла, до складу яких входить сірка.

Зірочки жовті
Зірочки жовті, квіти рослини

Дія зірочок жовтих. Цибулини зірочок жовтих мають заспокійливу, відхаркувальну, сечогінну, жовчогінну, протисудомну, ранозагоювальну властивості.

У народній медицині відвар цибулин всіх видів гусячого лука приймають всередину як відхаркувальний і заспокійливий засіб при астмі, кашлі, як сечогінний і жовчогінний при жовтяниці, хворобах печінки і жовчного міхура, при набряках.

Відвар цибулин зірочок жовтих в молоці дають по 1 чайній ложці дітям при кашлі, застосовують як відхаркувальний і заспокійливий засіб. Подрібнені цибулини прикладають до незагоєних ран і виразок.

Способи застосування зірочок жовтих:
– при астмі, жовтяниці, набряках, як сечогінний і жовчогінний засіб приймати відвар (1 столову ложку свіжих цибулин зірочок жовтих варити 5 хвилин в 1 ½ склянці води, настоювати 2 години, процідити) по 1 столовій ложці 3-4 рази на день до їжі.

Залишити коментар