Категорії
Міста, країни, люди Природа Тварини

Зловили найбільшого у світі прісноводного ската

Найбільшу у сучасній історії прісноводну рибу, величезного ската вагою 300 кг, зловили у Камбоджі.

Вагою 300 кг скат з річки Меконг в Камбоджі є на сьогодні найбільшою у світі прісноводною рибою, спійманою та задокументованою людиною. Гігантського ската виміряли і відпустили назад у річку. Попереднього рекордсмена, вагою 293 кг, спіймали в Таїланді в 2005 році.

Зловили найбільшого у світі прісноводного ската
Реєстрація гігантського ската в Камбоджі

Річка Меконг, хоча її екосистема тепер в небезпеці через загати, забруднення та надмірний вилов, є домом великого різноманіття мешканців.

«За 20 років вивчення гігантських риб у річках та озерах шести континентів, це найбільша із знайдених нами або задокументованих у світових джерелах прісноводних риб», – каже біолог Зеб Хоган, який очолює американський проект із консервації Меконга.

«Знайти і зареєструвати цю рибу – це рідкісний промінь надії, і особливо добре, що вона знайдена в Меконгу – річці, над якою сьогодні існує безліч загроз», – додає він.

Зловили найбільшого у світі прісноводного ската
300-кілограмовий мешканець річки Меконг – найбільша річка на півострові Індокитай, протікає через Китай, М’янму, Лаос, Таїланд, Камбоджу та В’єтнам.

Першим велетенського ската помітив рибалка з острова Ко Преа 13 червня. Він же і зв’язався з дослідниками і потім разом з ними вимірював ската – разом із хвостом ця риба має довжину майже чотири метри.

«На ската прикріпили акустичний трекер і відпустили назад у річку», – розказав Хоган.

Джерело

Залишити відповідь