Категорії
Природа Тварини

Знайдено останки личинкоподібних крабів

Наша Земля таїть в собі безліч загадок, які ще тільки належить розгадати. Нещодавно палеонтологи з Альбертського і Єльського університетів виявили останки дивовижних крабів, які були сучасниками динозаврів і мешкали на нашій планеті десь мільйонів дев’яносто років тому. Знахідка виявилася унікальною і дивовижною – судячи зі скам’янілостей, стародавні краби з ознаками личинки і дорослої особини одночасно схожі на інших ракоподібних. Відкриття змусило вчених переглянути визначення того, що робить крабів – крабами.

Знайдено останки личинкоподібних крабів
Останки краба Callichimaera perplexa

Новий вид древніх крабів отримав назву Callichimaera perplexa, що можна перевести як «прекрасна химера, що спантеличує». Вчені з’ясували, що древні краби були дуже крихітними створіннями (довжиною близько 1,6 сантиметра) і мешкали на території сучасних США і Канади. За словами палеонтолога Ксав’є Люка, це дивно, що незважаючи на свої крихітні розміри стародавні істоти збереглися в такому хорошому стані.

Хороший стан скам’янілостей дозволив вченим відтворити зовнішній вигляд стародавніх крабів. Головною особливістю цих створінь були великі і опуклі очі – тобто у особини зрілого віку залишалися «дитячі» ознаки. Уподібнення дорослої особини личинці в науці відоме як педоморфоз (еволюційний шлях розвитку, при якому втрачена доросла стадія розвитку). Таке явище можна помітити у таких сучасних тварин, як аксолотль.

Знайдено останки личинкоподібних крабів
Аксолотль

Величезні очі древніх крабів були не захищені, проте вчені впевнені, що вони були функціональними і допомагали тваринам полювати на здобич і уникати хижаків.

«Ми думаємо, що ця тварина вільно плавала в товщі води – протягом дня пересувалася, а полювала тільки в темний час доби», – пояснив Ксав’є Люк.

Для плавання краби використовували лопатеподібні кінцівки, що для цього виду тварин не зовсім характерно. Такі кінцівки в стародавні часи зустрічалися тільки у морських скорпіонів, які вимерли 250 мільйонів років тому.

Залишити відповідь