Знайдено риб, що живуть в мертвій воді

Знайдено риб, що живуть в мертвій воді
Однією загадкою стало більше - знайдено риб, що живуть в мертвій воді

У природи є особливий тип істот, який називають екстремофіли. Вони відрізняються від всіх інших тварин тим, що здатні виживати в екстремальних умовах, наприклад, в особливо спекотних місцях або сильно солоних водах.

Вчені виявили, що в світі також існують істоти, яким майже не потрібен кисень – як не дивно, це деякі види риб, знайдені в каліфорнійській затоці членами науково-дослідного інституту MBARI. Вчені до цих пір не можуть зрозуміти, як вони здатні жити без кисню, але у них вже є деякі припущення.

Вода, в якій були знайдені особливо живучі риби, містила набагато менше кисню, ніж необхідно для життя інших водних мешканців. Таку воду, як правило, називають мертвою водою. Раніше вважалося, що риби не здатні жити з таким низьким рівнем кисню в воді – кисень відіграє важливу роль в їх обміні речовин. Але судячи з усього, у виявлених представників підводного світу організм побудований зовсім інакше.

Дослідники припускають, що здатність нововиявлених риб виживати в екстремальних умовах з надзвичайно низьким рівнем кисню пов’язана зі збільшеними відносно маленького тіла зябрами. Також є думка, що ці маленькі тіла (довжина виявлених риб не перевищує 30 см) мають дуже повільний обмін речовин.

У кожного виду екстремофілів є своя назва, наприклад, тварин з легкою переносимістю високих температур називають гіпертермофілами, а мешканців особливо солоних вод – галофілами. Істот, життя яких практично не залежить від наявності кисню, вчені побачили вперше, тому вони поки що не мають особистої назви. На даний момент їх планують називати лігооксіфілами, що з латинської означає «любителі малого кисню».

Залишити коментар