Категорії
Природа Тварини

Знайшли гігантського метелика в Австралії

В австралійській початковій школі Квінсленда під час будівельних робіт знайшли гігантського метелика з розмахом крил до 25 см.

Це вид метелика нечасто потрапляє на очі людям. Його знайшли під час будівництва нових класів, а потім відпустили у сусідній тропічний ліс. Учні 4-5 класів, коли їм показали фото комахи, навіть написали кілька творів на тему нашестя метеликів.

Як повідомляє The Guardian, директорка школи Меган Стюард назвала комаху «дивовижною». Вона припускає, що через близьке розташування школи до тропічного лісу тут часто можна побачити безліч тварин: індичок, валабі, коал, качок, а іноді заповзають навіть змії та черепахи.

Що це за метелик? Кріс Лембкін, кураторка ентомології в музеї Квінсленда, розказала, що це гігантський деревний Endoxyla Cinereus. Ці комахи їдять деревину і прогризають ходи в стовбурах евкаліптів. Зустрічаються вони по всій території від прибережних районів Квінсленда до Нового Південного Уельсу.

Хоча в природі представників цього виду не мало, люди зустрічають цих комах вкрай рідко. Лембкін припускає, що це через коротку тривалість життя дорослих метеликів, а також тому, що самки цього виду погано літають.

«Якщо ви побачили таку самку, це означає, що вона вже доросла, залізла на стовбур дерева або стовп паркану й чекає, коли з’явиться самець. Зазвичай люди не бачать їх із розкритими крилами, тому не розуміють, наскільки вони великі. Але якщо ви їх справді піднімете, вони виявляться дуже важкими», — розповідає вчена. Також додає, що наразі мало відомо про перший рік личинкової стадії цього виду, яка триває приблизно три роки. Дорослі самки метелика досягають 15 см у довжину, важать до 30 грамів – це найважчі у світі метелики і мають розмах крил до 25 см. Самці – удвічі менші. У цих комах надзвичайно короткий життєвий цикл, а дорослі особини живуть лише кілька днів. Такі метелики гинуть після спарювання і відкладання яєць.

Джерело