Знайшли голову скульптури 1-го імператора Рима

В італійській Ізернії (південно-центральний регіон Молізе) археологи розкопали мармурову голову скульптури першого римського імператора Августа, якій дві тисячі років, про що повідомили в CNN.

Під час реставрації середньовічної стіни, яка завалилася ще у 2013-му через сильні дощі, археолог Франческо Джанкола знайшов частину скульптури. Науковець розповів журналістам: «Поки ми копали за стіною, я побачив, що там земля іншого кольору. Ми стали копати далі, і на поверхні з’явився шматок мармуру. Я відразу побачив, що це була голова. Я розпізнав, що вона належить статуї Августа — за волоссям, а також формою і розрізом очей».

Франческо Джанкола негайно зателефонував меру міста та до міністерства культурної спадщини.

За словами Марії Ділетті Коломбо (археологині з відділення профільного міністерства), мармурова голова (35 см висотою) може бути датована періодом між 20 роком до нашої ери та 10 роком нашої ери.

«Це була важлива статуя, але ми не знаємо, чому вона тут. Скульптуру могли розмістити в храмі, присвяченому культу імператорської сім’ї, або на форумі. Але це лише гіпотези, оскільки ми не знаємо, де точно був розташований форум», — розповіла Коломбо CNN.

Далі Марії Ділетті розказує, що деякі з її колег заплакали, коли побачили знахідку. Вчені хочуть залишити знайдену голову в місцевому музеї, щоб привабити більше туристів.

Вчені вважають, що, ймовірно, мармурова голова відбита від статуї вистою у понад 2 метри молодого Августа Октавіана, який у 27 році до нашої ери став першим імператором Риму .

Август побудував імперію, яка простягалася від Великої Британії до Єгипту. На смертному одрі він згадав, що «прийняв Рим побудованим з цегли, а залишає мармуровим».

Джерело