Категорії
Міста, країни, люди

Знайшли мурал 3800-річної давності (Перу)

Археологи в Перу розкопали мурал-барельєф, якому близько 3800 років. Мурал-барельєф знайшли всередині будівлі для ритуалів археологічного комплексу Вічама, на північ від столиці Перу Ліми. На барельєфі зображені люди і людиноподібна жаба.

Директорка археологічної зони Караль (ZAC) доктор Рут Шейді Соліс вважає, що зображення на барельєфі символізує підняття води в післядощовий період.

Рут Шейді зазначає, що в Андській цивілізації жаба була символом води, а обличчя під жабою зображують людські мрії про дощі для забезпечення безперервності життя. Ще на одному зображенні, знайденому неподалік, – чотири людські голови зі зміями, які їх оточують. Науковці вважають, що барельєфи, ймовірно, робили в період голоду та дефіциту харчів.

На прес-конференції у понеділок археологиня Тетяна Абад, яка досліджувала історичне місце, заявила, що скульптурні зображення з’явилися на барельєфі в часи якоїсь кризи для людей, що мешкали в цьому регіоні.

Знайшли мурал 3800-річної давності (Перу)
Арехологічний комплекс Караль – місце, де кілька тисяч років тому існувала одна з найдавніших цивілізацій Америки

Археологічний комплекс Вічама знаходиться у провінції Уаура в сучасному Перу. Це приблизно 150 км на північ від столиці Ліми.

Розкопки почалися тут у 2007 році. Науковці вважають, що колись на цій території існувала громада, яка займалася городництвом та рибальством. Хтозна, можливо саме тут в ті часи був один із найважливіших центрів доколумбової цивілізації Караль, відомої ще як Норте-Чіко. Вважають, що ця цивілізація виникла десь 5-5,5 тисяч років тому.

Руїни стародавнього міста Караль у провінції Барранка в Перу відносять до найдавніших центрів цивілізації в Америці. Ця пам’ятка була оголошена об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2009 році. Науковці вважають, що цивілізація з невідомих причин занепала приблизно у 1800 році до нашої ери.

Пані Шейді Соліс наголосила у понеділок, що знайдений у комплексі Вічама барельєф був створений як реакція на негативні для населення зміни місцевого клімату, і може вказати на причину занепаду цієї цивілізації.

Залишити відповідь