Категорії
Природа Тварини

Знайшли найдавніших вошей

Вчені зі Столичного педагогічного університету в Пекіні розповіли про незвичайну знахідку: в бурштині виявили личинки невідомих крихітних комах, схожих на сучасних вошей, разом з пір’ям динозавра.

Десять личинок найдавніших комах і два пера динозаврів (довжиною 12,7 і 13,6 мм) знайшли разом в шматочках бурштину в штаті Качин (провінція М’янми). З’ясувалося, що муміфікованим організмам майже 100 мільйонів років. Дослідники вважають, що комахи належать до виду Mesophthirus engeli і є ранніми представниками в еволюційному ланцюжку комах, подібних до вошей.

Робота, опублікована в журналі Nature Communications, надає докази того, що найбільш ранні комахи харчувалися пір’ям динозаврів, передає CNN.

Такі наукові відкриття змінюють наше уявлення про динозаврів, яких часто зображують лускатими, як рептилій. Але сьогодні вчені вже встановили, що більшість з динозаврів відрощували пір’я та надто швидко змінювали зуби.

Нез’ясованою ще й досі залишається причина масового вимирання динозаврів, яке припадає на кінець крейдового періоду та початок палеоліту. Існує низка гіпотез, що намагаються пояснити найбільшу наукову таємницю, проте жодна з них дотепер не має достатнього обґрунтування. Проте нещодавно у Північній Дакоті вчені знайшли унікальне поле, сповнене скам’янілостей. Можливо це допоможе з’ясувати деталі загибелі стародавніх гігантів.

Залишити відповідь