Категорії
Природа Тварини

Знайшли рештки кита, яким 5000 років

У Таїланді знайшли рештки кита, яким близько 5 тисяч років. Знахідка може допомогти з’ясувати, як саме змінювався клімат в Таїланді.

Науковці говорять, що знахідка допоможе краще зрозуміти зміни клімату на планеті та процес підвищення рівня світового океану, а також дозволить краще розібратися в еволюції китових, про що повідомляє The Guardian.

Скелет стародавнього кита, який майже повністю зберігся, знайшли неподалік Бангкоку. Припускають, що давні кості схожі зі скелетом сучасного кита виду Balaenoptera brydei (Смугач Брайда). Довжина найбільших самиць цього виду досягає 15 метрів, а самців – 14,3 м. Вони мають три паралельні гребені на голові, а шкіра буває плямистою.

Науковці розкопали 80% скелету і наразі ідентифікували дев’ятнадцять хребців, п’ять ребер, лопатку та плавці. Розмір давнього скелета — 12 метрів, довжина його черепа — 3 метри.

Кістки, щоб встановити точний вік, відправлять на дослідження, але вчені вже припустили, що знахідці від 3000 до 5000 років.

Смугачі Брайда і досі живуть у водах Таїланду, але їх охороняє держава. Ці кити мешкають у воді з температурою, вищою за 16 °C. Живляться стадними рибами, такими як анчоуси. Нині представники виду потерпають від рибного промислу та туризму.

Міністр природних ресурсів та екології Таїланду Варвут Сільпа-арча зазначає, що рештки стародавнього кита знайшли на відстані 12 кілометрів від берега. Маркус Чуа з Національного університету Сінгапуру вважає, що ця знахідка є додатковим свідченням того, як сильно змінився рівень моря за останні тисячі років. Раніше на суші знаходили лише деякі морські відкладення зі скам’янілими раковинами та крабами. Водночас не було доказів, як саме вони там опинилися, адже їх могли перенести туди люди.

«Скелет великого кита, вік якого вимірюється тисячами років, знайдений неподалік від Бангкоку, може слугувати переконливим доказом того, де насправді був раніше рівень моря», — сказав учений. Він додав, що такі дані нині є дуже корисними, враховуючи зміни клімату, що провокує підвищення рівня води у світовому океані.

«Це, безумовно, може привернути увагу до проблеми і покаже, до якої межі буде затоплена суша», — говорить Маркус Чуа.

Знайшли рештки кита, яким 5000 років
Череп стародавнього кита
Знайшли рештки кита, яким 5000 років
Ребра стародавнього кита
Знайшли рештки кита, яким 5000 років
Рештки стародавнього кита
Знайшли рештки кита, яким 5000 років
Скелет давнього кита