Категорії
Різне

Зонд «Юнона» надіслав перші фото Ганімеда

Зонд «Юнона» надіслав перші за 20 років фото Ганімеда. Це найбільший природний супутник в Сонячній системі (його діаметр – 5268 км, що на 2% більше, ніж діаметр Титана і на 8% більше діаметра Меркурія), дев’ятий за величиною об’єкт Сонячної системи, належить до групи Галілеєвих супутників Юпітера, сьомий за відстанню від планети.

Зонд «Юнона» надіслав перші фото Ганімеда
На фото, надісланих «Юноною», у всіх подробицях видно поцяткована кратерами і тріщинами поверхню супутника Юпітера.

Основна функція «Юнони» – дослідження Юпітера. Зонду вдалося сфотографувати Ганімеда з відстані 1000 км. Тепер НАСА планує окрему місію до супутника – до 2032 року апарат Juice зробить кілька прольотів повз Калісту і Європу, після чого вийде на орбіту Ганімеда.

Зонд «Юнона» надіслав перші фото Ганімеда
Апарат Juice (JUpiter ICy moon Explorer, або «Дослідник крижаних місяців Юпітера») стартуватиме з Землі у 2022 році.

На фото, надісланих з «Юнони», в подробицях видно поцятковану кратерами і тріщинами поверхню супутника. Знімки проаналізують і порівняють із зображеннями, зробленими апаратами «Галілео» (1995-2003) і «Вояджером» (1979), щоб зрозуміти, чи змінився за цей час Ганімед.

«До цього гігантського місяця вже ціле покоління так близько не підлітав жоден космічний апарат, – розповідає головний дослідник програми» Юнони Скотт Болтон з Південно-західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо, США. – Щоб зробити наукові висновки, нам знадобиться час, але до тих пір можна просто милуватися цим небесним дивом».

Під крижаною кіркою Ганімеда, Європи і Каллісто, ймовірно, знаходяться підземні океани. У НАСА також обіцяють незабаром опублікувати кольорові фотографії Ганімеда, зроблені «Юноною».