Категорії
Природа

Зорепад літа-2019. Де і коли дивитися?

Метеорний потік, який називають персеїд, щороку повторюється в липні-серпні зі сторони сузір’я Персея. Найбільший зорепад цього літа буде спостерігатися в ніч на 13 серпня. Про такий прогноз пише Міжнародна метеорна організація streetastronomy.com.ua.

Метеорний потік – одне з найкрасивіших явищ нічної північної півкулі неба. Відбувається зазвичай в період від 17 липня і до 24 серпня. В час піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати чисельності від 80 до 120 за годину.

Цього року під час піку людина зможе побачити до 80 метеорів. Головне, спостерігати за нічним небом подалі від штучного освітлення.

Небо напередодні та після піку також буде багатим на метеори. Водночас повний місяць в цей час своїм світлом затьмарить майже 94% не надто яскравих метеорів. Тому найкраще спостерігати за небесним явищем 13-го серпня вранці.

Зорепад літа-2019. Де і коли дивитися?
Як Земля входить в радіант Персеїд

Метеорний персеїд відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля (ядро комети – біля 26 км в діаметрі, останнє найближче зближення з Землею відбулося в 1992-му, наступне очікують в 2126 році. Хоч комета Свіфта-Туттля і наближається до Землі лише раз на 133 роки, але щороку наша планета проходить через її хвіст. Саме уламки з ядра цієї комети, потрапляючи в атмосферу Землі, спалахують наче зірки в нічному небі. Сучасні персеїди найкраще видно у північній півкулі та у широтах, ближче до тропіків.

Зорепад літа-2019. Де і коли дивитися?
Майже так виглядають залишки метеорів

На початку ночі спалахи видно низько над східним горизонтом, зрідка буває видно метеоритні потоки, іноді вони бувають довгими і перетинають все небо. В середині ночі сузір’я Персея зміщується на південь і метеорів більшає. Кращий час для спостережень зорепаду о 3-4 годині ранку, а в південних регіонах до 5-ї ранку.

Залишити відповідь