Категорії
Дикорослі Лікарські рослини Природа

Ламінарія

Хімічний склад ламінарії,
Дія ламінарії,
Способи застосування ламінарії.

Ламінарія цукриста або Морська капуста (Laminaria saccharina Lamour) – велика морська бура водорість з довгою стрічкоподібною гладкою сланню у вигляді м’якої слизової зеленувато-бурої пластинки довжиною до 10-13 м. Належить до родини Laminariaceae (ламінарієві).

Ламінарія
Ламінарія, склад рослини

Знизу слань ламінарії звужена у вигляді округлого черешка довжиною до 1 м і прикріплюється до ґрунту або підводних предметів сильно розвиненими придатками кореневища – ризоїдами.

Тривалість життя ламінарії 3-4 роки.

Зростає в прибережній зоні на глибині 2-20 м в північних, далекосхідних і в Чорному морях, особливо багато ламінарії в Білому морі.

Для лікування використовують пластинчасті частини слані ламінарії.

Заготовляють ламінарію з травня по жовтень з глибини до 10 м, збирають на човнах за допомогою граблів і по морських берегах після відливу, де море залишає багато відірваної слані.

Сировину ламінарії потрібно оберігати від роси, дощів і не можна мити (вона псується від прісної води, яка вимиває з неї цілющі солі). Зібрані слані очищають від черепашок, піску та інших домішок, потім сушать на сонці, розклавши на сітки.

Хімічний склад ламінарії. Ламінарія містить вітаміни A, B1, B2, B12, C, D, фолієву кислоту, полісахарид ламінарії (до 21%), маніт (до 21%), альгінову кислоту (до 25%), бром, калій і кальцій, сліди миш’яку, бурий пігмент фікоксантин, що маскує хлорофіл, натрій, магній, мідь, кобальт, йод (до 3%) у вигляді йодорганічних з’єднань і йодидів, білкові речовини (до 9%), сліди жирної олії, зольні речовини (14%).

Ламінарія
Бурі водорості Ламінарії

Дія ламінарії. Володіє вітамінною, загальнозміцнювальною, протисклеротичною, легкою проносною, що регулює діяльність шлунково-кишкового тракту властивістю.

У медицині ламінарію застосовують для лікування атеросклерозу, атонічних запорів, базедової хвороби і як засіб, що покращує загальний стан хворих при різних онкологічних захворюваннях, а також подагрі.

У народній медицині ламінарія (морська капуста) використовується з XIII століття для профілактики зобу, атеросклерозу, для підтримки бадьорості і здоров’я літніх людей, а також для приготування різних дієтичних страв – салатів, овочевих пюре, супів, зацукрованих цукерок.

Не рекомендується вживати ламінарію людям з підвищеною чутливістю до йоду, кровотечах та запаленнях нирок, при вагітності, туберкульозі легень, кропивниці.

Ламінарія
Ламінарія для схуднення

Способи застосування ламінарії:

– як загальнозміцнювальний засіб при ослабленому стані літніх людей 1 чайну ложку порошку ламінарії цукристої приймати на ніч, запивати водою;

– для поліпшення загального стану хворих приймати на ніч 2-3 г порошку ламінарії цукристої на 150 мл води;

– при хронічних запорах приймати ½ – 1 чайну ложку порошку морської капусти з водою 2-3 рази на день;

– при хронічних запорах приймають ламінарид (препарат суміші полісахаридів з білковим компонентом і солі альгінової кислоти) по 5-10 г (1-2 чайні ложки гранул) 1-3 рази на день, запити водою (¼ – ½ склянки);

– для лікування атеросклерозу застосовують порошок Laminariae: по ½ чайної ложки 3 рази на день протягом 2 місяців.

Залишити відповідь