Молочні вироби в узбецькій кухні

Молочні вироби в узбецькій кухні

Чівот,
Пішлок.

Молочні вироби в узбецькій кухні в переважній більшості аналогічні молочним виробам інших тюркомовних народів. Такими виробами, які в основному виступають в ролі напівфабрикатів, є катик, каймак, сузьма і курт. Специфічними для узбецької кухні є тільки такі молочні вироби, як чівот і пішлок.
Див. також: Основні молочні вироби, загальні для народів Середньої Азії і Закавказзя

Молочні вироби в узбецькій кухні
Чівот з огірками

Чівот

Складові для приготування чівоту:
– 5 л катика,
– 500 г кропу,
– 100 г солі.

Приготування чівоту. Чівот – це катик, переквашенний з кропом без доступу повітря. Для його приготування необхідно ретельно вимити і висушити на сонці глиняний глечик.

Катик змішати з дрібно нарізаним кропом і сіллю, залити в глечик майже доверху (не досягаючи його кромки на 1-2 пальця), після чого глечики закрити дерев’яним кружком товщиною 1,5-2 см і залити сургучем, глечик поставити на сонце і тримати його так близько трьох місяців (зазвичай з середини серпня до початку листопада).

У середній смузі європейської частини чівот найкраще заквашувати з липня по вересень – жовтень (при цьому в похмурі дні і на ніч ставити в тепле приміщення).

Молочні вироби в узбецькій кухні
Пішлок

Пішлок – узбецький сир зі своєрідним смаком. Пішлок готується особливим способом:
– катик або навіть звичайний кисляк закип’ятити, відокремити сироватку від пластівців, даючи рідині добре стекти, і скласти згусток, що утворився, в порцеляновий або емальований посуд, густо змащений вершковим маслом, розрівняти поверхню, помірно посолити і, не перемішуючи, поставити для просушки на протягу у відкритому вигляді (закрити від пилу лише марлею) на добу;
– після цього сир перемішати, перекласти в полотняний мішечок, туго зав’язати і помістити під прес ще на добу.
Отриманий пішлок їдять, злегка обсмаженим в топленому маслі.

Leave a comment