Категорії
Кухня країн світу Узбецька кухня

Самса з прісного тіста

Начинки для самси

Самса – пиріжок з начинкою. Варіювати можна як зі складом начинки, так і з способом обробки тіста. Склад самого прісного тіста, а також спосіб випічки залишаються незмінними для всіх видів самси. В данному рецепті: тісто – звичайне прісне, спосіб випічки – обсмажування в перегрітій рослинній олії.

Для прісного тіста для самси:
– 1 кг борошна,
– 2 склянки води,
– 2 ч. ложки солі,
– для зазначеної норми тіста 300 – 500 мл рослинної олії для обсмажування.

Приготування тіста для самси. Найпростіший вид розкочування тіста – тісто ділять на шматочки по 50 г, роблять з них кульки і кожну кульку розкочують окремо товщиною до 1 мм, після чого кладуть начинку, защипують у формі півмісяця і обсмажують у фритюрі. Так готують самсу з цибулею і самсу з зеленню.

Більш складний спосіб обробки тіста для самси – тісто розгортають дуже тонко (до пів-міліметра або й тонше), причому відразу великим листом, який потім густо змащують топленим або вершковим маслом. Змащений маслом лист тіста навертають на тонку качалку і розрізають уздовж качалки так, щоб вийшли широкі смуги з кількох шарів тіста. Ці шари нарізують на прямокутники 6×8 см або інших (ще менших) розмірів. Середину кожного прямокутника розгортають маленькою качалкою ще тонше, кладуть на неї фарш, складають навпіл і защипують трохи глибше країв так, щоб на краях самси залишилось розшарування, на кшталт зошитових листочків. Так готують вараки самсу, начинену м’ясним фаршем.

Начинки для самси

Складові для м’ясної начинки самси:
– 500 г м’яса,
– 250 г цибулі (або трохи більше),
– по 2 ч. ложки червоного і чорного перцю,
– по 4 ч. ложки м’яти або зіри.

Приготування м’ясної начинки для самси. Для м’ясної начинки використовують пропущене через м’ясорубку м’ясо, змішане з подрібненою цибулею, сіллю, червоним і чорним перцем, м’ятою або ажгоном (зірою) і обсмажене в олії.

Для цибулинної начинки для самси використовують суміш рубленої ріпчастої і зеленої цибулі (зеленої цибулі десята або п’ята частина від ваги ріпчастої цибулі), яйця, чорний перець і сіль.

Начинка із зелені для самси:
– 1 кг суміші (грицики, молоді пагони люцерни, портулак, щавель, шпинат взяти порівну),
– 150 г цибулі,
– 100 г м’яти,
– куряче яйце,
– 1-2 ч. ложки чорного меленого перцю,
– 150-200 г курдючного сала.

Обсмажування самси. У казанку ємністю 3 л відразу можна обсмажувати 6-7 пиріжків. Тривалість обсмажування самси – приблизно 1 хвилина (тісто має набути блідо-жовтого кольору).

Див. також: Самса із дріжджового тіста

Залишити відповідь