Слива домашня

Слива домашня
Слива домашня

Хімічний склад сливи домашньої,
Дія сливи домашньої.

Слива домашня (Prunus domestica L.) – рослина родини Rosaceae (розові).

Дерево слива заввишки 6-10 м, з сіруватою корою і з червонуватим слабо колючими пагонами. Листя обернено яйцеподібне, зелене, зверху блискуче, знизу волосисте. Квітки сливи білі, красиві, запашні.

Плоди сливи – повислі кістянки різних кольорів: жовті, зелені, червоні, фіолетові з сизим нальотом. Відомо більше 2000 сортів сливи.

Цвіте рослина в квітні – травні, дозрівають сливи в липні – серпні.

Слива домашня
Слива домашня, склад рослини

Культивується слива домашня як фруктове дерево в садах, лісосмугах, парках. В дикому стані поширена на Кавказі і в Середній Азії, культивується в середній і південній смузі Європи.

Для лікування використовують плоди і листя сливи домашньої. Заготовляють листя в квітні – травні в період цвітіння і сушать в тіні на свіжому повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях.

Плоди сливи збирають у міру їх дозрівання і вживають в їжу в свіжому вигляді, а також готують з них варення, джеми, повидло, сік, сиропи, компоти, киселі і сушать.

Слива домашня
Дерево слива

Хімічний склад сливи домашньої. Свіжі сливи містять цукри (до 163%), органічні кислоти (яблучну, лимонну, щавлеву, бурштинову), вітаміни A (до 2,2 мг / 100 г), C (до 6 мг / 100 г), групи B, P, флавоноїди (кверцетин, ізокверцетин), азотисті, зольні, фарбувальні, пектинові речовини. Ядра кісточок сливи містять до 42% жирної олії.

Дія сливи домашньої. Плоди сливи збуджують апетит, дезінфікують кишечник і підсилюють його перистальтику, покращують травлення, мають ніжну проносу і сечогінну дію.

У народній медицині плоди і листя сливи використовувалися ще в стародавні часи, широко застосовуються і сьогодні для заспокоєння шлунково-кишкових болів, при печії, тривалих запорах, хворобах нирок, ревматичних і подагричних захворюваннях, при атеросклерозі, а також з метою виведення радіонуклідів з організму.

Свіже і розпарене сухе листя сливи в подрібненому стані сприяє швидкому загоєнню гнійних ран і виразок.

Leave a comment