Категорії
Культивовані Лікарські рослини Природа

Тютюн Справжній

Хімічний склад тютюну справжнього,
Дія тютюну справжнього,
Способи застосування тютюну справжнього.

Тютюн Справжній (Nicotiana tabacum L.) – Однорічна трав’янистих рослина родини Solanaceae (пасльонові).

Тютюн справжній – рослина з прямостоячим циліндричним злегка опушеним стеблом заввишки 50-100 см. Листки тютюну справжнього великі, чергові, подовжено-еліптичні, знизу опушені, з особливим запахом. Квітки великі, брудно-жовті, трубчасто-воронкоподібні, запашні. Плід – яйцеподібна коробочка, що розкривається.

Тютюн справжній
Тютюн справжній, склад рослини

Цвіте тютюн справжній в липні – вересні, плоди дозрівають в серпні-вересні. Зростає на плантаціях. Поширений тютюн справжній в середній і південній смузі Європи, в Середній Азії. Батьківщина рослини – Південна Америка.

Для лікування використовують листя тютюну справжнього. Заготовляють їх вручну в період цвітіння рослини, зриваючи вручну, і сушать в тіні під навісами, на горищах.

Тютюн справжній
Тютюн справжній, листя рослини

Хімічний склад тютюну справжнього. Надземна частина тютюну справжнього містить алкалоїди (нікотин, корнікотин, нікотеїн, нікотеллін, нікотоїн), а також нікотинову кислоту, глюкозу, різні ферменти, лимонну кислоту.

Тютюн справжній
Тютюн справжній, вирощування рослини

Дія тютюну справжнього. Листя тютюну справжнього мають протизапальну, антисептичну, ранозагоювальну, протимікробну властивості.

У народній медицині свіже листя тютюну справжнього, прикладаються до фурункулів, карбункулів, гнійних ран, наривів, що припиняє запальні процеси, сприяє швидкому дозріванню, розсмоктуванню наривів і стимулює оздоровлення поверхневих тканин шкіри.

Способи застосування тютюну справжнього. Відвар листя тютюну справжнього застосовують для обмивань, примочок, вологих компресів при захворюваннях шкіри волосистої частини голови, а також проти корости, сверблячих дерматозів і всіляких висипів. Порошок тютюну нюхають при головному болю, нежитю, грипі, а також присипають їм незагойні рани і виразки.

Залишити відповідь