Категорії
Кухня країн світу Узбецька кухня

Узбецькі борошняні вироби

Просте прісне тісто,
Здобне прісне тісто,
Катирма.

Узбецька кухня використовує прісне і дріжджове тісто, причому частіше перше. Але більшість виробів, що випікаються в тандирі, все ж таки з дріжджового тіста.

Як прісне, так і дріжджове тісто в узбецькій кухні буває двох видів – просте і здобне. Щоб не завантажувати кожен рецепт повторенням способу приготування тіста, ми поміщаємо спочатку характеристику зазначених видів тіста, де даються головні компоненти. Однак, крім цих головних компонентів, досить часто (і це характерно для узбецької кухні) в тісто незалежно від його виду замішують дрібно нарізану цибулю, цибульний сік, тертий гарбуз, товчені шкварки або м’ясний фарш.

Просте прісне тісто

Замішують просте прісне тісто в чашці, мисці (порцеляновій, глиняній, емальованій), а не на дошці.

Основні компоненти: борошно, тепла вода, сіль.

Норми із розрахунку на 1 кг борошна: 2 склянки води, 2 ч. ложки солі.

Порядок замісу простого прісного тіста. У воді розчинити сіль, потім поступово додавати борошно і воду і рівномірно перемішувати.

Після цього тісто кілька разів обім’яти на дошці, скачати в кулю, загорнути в серветку і дати полежати 15-20 хвилин.

Здобне прісне тісто

Основні компоненти: борошно, молоко, яйця, масло топлене (можна замінити рослинною олією, але найчастіше – баранячим топленим салом), сіль.

Норми із розрахунку на 1 кг борошна:
– 2 склянки молока можна замінити 500 г сметани або 300 г вершкового масла (в цьому випадку в тісто кладуть 1 ч. ложку солі),
– 1 яйце,
– 1 ст. ложка олії,
– 2 ч. ложки солі.

Порядок замісу здобного прісного тіста. Яйце збивають, вливають в молоко, з’єднують з маслом і цю суміш по частинах (як воду) змішують в чашці з борошном.

Катирма

Норми для прісного тіста для катирми із розрахунку на 1 кг борошна:
– 2 склянки води,
– 4 цибулини,
– 1 склянка шкварок баранячого сала,
– 2 ч. ложки солі.

Порядок замісу прісного тіста для катирми. Із зазначених компонентів замісити тісто, нарізати з нього шматки по 200 г і розкачати їх в круглі коржі товщиною 1 см, які підсмажити з обох сторін, прикладаючи катирму до розпечених стінок казана без змазування жиром.

Залишити відповідь